Az Egyesült Államok folytatja a jemeni húszi lázadók elleni támadásait mindaddig, amíg azok nem hagynak fel a hajózási útvonalak veszélyeztetésével - jelentette ki az amerikai védelmi miniszter, Pete Hegseth (címlapképünkön). A hétvégi légicsapásokban legalább 31-en haltak meg.
A Trump-adminisztráció ismét terrorista szervezetnek minősítette a jemeni húszi lázadókat, miután több mint egy éven át támadásokat hajtottak végre amerikai hadihajók és kereskedelmi hajók ellen. A döntés visszavonja Joe Biden 2021-es határozatát - közölte a Washington Post.
Az iráni kormány csütörtökön alaptalannak nevezte Donald Trump amerikai elnök előző nap aláírt rendeletét, amely alapján Washington újra "külföldi terrorszervezetnek" minősíti a Teheránnal szövetséges jemeni húszi lázadó csoportot.
A jemeni húszi lázadók egyre fejlettebb fegyverekkel rendelkeznek, és fokozzák támadásaikat a Vörös-tengeren és az Ádeni-öbölben közlekedő hajók ellen. Az Egyesült Államok védelmi minisztériuma aggódva figyeli a helyzet alakulását - számolt be az Axios.
Az Európai Unió haditengerészeti missziója kedden bejelentette, hogy felfüggesztették a Vörös-tengeren megtámadott és lángba borult olajszállító tartályhajó mentési kísérletét - tudósított az AP News.
A húszi lázadók állítása szerint "pontosan és közvetlenül találta el a hajót" az a két ballisztikus rakéta, amelyet szombaton kilőttek egy kereskedelmi hajóra Jemen partjainál, a többnemzeti haditengerészeti erők viszont kicsit máshogy adták elő a történetet, de még így is arról van szó, hogy néhány tucat méteren múlt a hajó és a személyzat sorsa.
A Vörös-tengeren továbbra is lángol egy görög zászló alatt közlekedő olajszállító tartályhajó, amelyből a Pentagon szerint olaj szivárog. A Sounion nevű hajót a múlt héten jemeni húszi lázadók támadták meg el-Hudaja kikötőváros közelében - közölte a The Guardian.
Vasárnap jelentette be a jemeni húszi lázadók, hogy ballisztikus rakétákkal támadtak meg egy libériai zászló alatt közlekedő konténerszállító hajót az Ádeni-öbölben.
Az Egyesült Államok felismerte, hogy Kína felemelkedése aggasztó következményekkel jár az amerikai katonai hatalom számára. Az elmúlt években megjelentek az első kínai tengerentúli katonai bázisok, viszont ezek jelentőségét még nem érdemes eltúlozni. A helyzet a jövőben viszont radikálisan megváltozhat, mivel Peking egy sor országban tervez támaszpontot nyitni. A The Diplomat elemzése a két nagyhatalom közötti versenyfutás tengeri aspektusait vizsgálta a katonai kitelepülések szempontjából.
Az izraeli légvédelem Nyíl 3 rakétái Jemenből Izrael Vörös-tengeri kikötővárosára, Eilatra irányzott rakétákat fogtak el - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) szóvivője vasárnap.
Szombaton az izraeli hadsereg több jemeni húszi célpontra mért csapást, miután egy nappal korábban az Irán által támogatott csoport drónja Tel-Avivban csapott le. Az izraeli támadások következtében legalább három ember meghalt és több mint 80-an megsebesültek - közölte a Politico.
Intenzív légicsapások érték a jemeni Hudajda kikötővárost - közölték szombaton a jemeni húszi lázadók által ellenőrzött médiumok. Az izraeli hadsereg bejelentette, hogy az Izrael elleni támadásokat követően hajtották végre a válaszcsapást.
Az amerikai hírszerző ügynökségek jelentése szerint Oroszország fejlett hajó elleni rakétákkal készül felfegyverezni a jemeni húszi lázadókat. Korábban ugyanis Moszkva jelezte: válaszul Ukrajna felfegyverzésére, Oroszország is fegyverexportot fontolgat - számolt be a hírről a Wall Street Journal.
Valószínűleg dróntámadás érte Izrael második legnagyobb városát, Tel-Avivot péntek hajnalban, egy ember életét vesztette – írja a CNN.
Legalább kilenc túlélő tagját megtalálták az Omán partjainál hét elején elsüllyedt tartályhajó 16 fős legénységéből, illetve egy matróz holttestét emelték ki a vízből - közölte szerdán a közel-keleti szultanátus tengeri hajózás biztonságáért felelős hatósága az X-en.
Új műholdfelvételek tanúsága szerint jelentősen bővül két, kulcsfontosságú ballisztikusrakéta-létesítmény Iránban. Amerikai elemzők és iráni tisztviselők szerint ez a lépés a rakétagyártás fellendítését szolgálja.
Közben a befektetők vámháborús fejleményekre figyelnek.
Ukrajna egyre többet fog gyártani.
Egy orvos a vádlott.
Geopolitikai fegyver kerülhet az EU kezébe.
Az ALTEO szakértőivel beszélgettünk.
Erről és a magyar nyugdíjasokról volt szó a keddi Checklistben.